Walka o renomę w oświacie

Szybki rozwój technologii, zmiany w strukturze społeczeństwa, wysokie oczekiwania konsumentów wymuszą na wielu branżach konieczność ciągłego unowocześniania posiadanego sprzętu i doskonalenia podległych pracowników. Trend widoczny jest nie tylko w przedsiębiorstwach IT, firmach transportowych ale i placówkach edukacyjne.

 

Nabywanie nowych kwalifikacji wiąże się z kosztami i zaangażowaniem własnego, prywatnego czasu. Ze względu na sytuację ekonomiczna bądź rodzinną nie każdy może sobie pozwolić na odbycie weekendowego bądź popołudniowego szkolenia. Dla pracowników branży oświatowej rozwiązaniem będą kursy operonu. Materiały szkoleniowe dostępne są za darmo dla zalogowanych użytkowników. Opłacie podlega jedynie udział w sesji egzaminacyjnej. Decyzja o podejściu do sesji jest kwestią indywidualną. Po pomyślnie zdanych egzaminach kursant otrzymuje certyfikat ukończenia szkolenia. Warto zapytać dyrektora szkoły o możliwość refundacji kursów dla kadry nauczycielskiej.

Rozwój posiadanych zasobów ludzkich

Wykwalifikowani pracownicy to gwarancja pozytywnych opinii i zainteresowanie placówką uczniów o wysokich aspiracjach i możliwościach. Szkoły wyróżniające się osiągnięciami swoich podopiecznych w olimpiadach przedmiotowych i konkursach sportowych mogą liczyć na dodatkowe fundusze ze strony miasta. Inwestycja w rozwój podległych nauczycieli to długoterminowy plan z jasno określonym celem kadry zarządzającej. Awans placówki w regionalnych rankingach, budowa renomy i szansa na wzmocnienie pozycji szkoły i jej wpływu na lokalną społeczność.

 

Możesz również polubić…