Jak odzyskać pożyczone pieniądze bez batalii sądowej? Windykacja należności – polubowna windykacja sądowa należności i długów;

W dobrej wierze pożyczyłeś przyjacielowi kilka tysięcy złotych, kiedy poprosił Cię o taką przysługę, ponieważ był w trudnej sytuacji finansowej? To niesamowicie dobry gest z Twojej strony, jednak nie zawsze takie sytuacje kończą się pozytywnie dla pożyczkodawcy. Jeśli umówiliście się na spłatę długu w przeciągu roku, a mimo to nadal nie masz na koncie pieniędzy i przyjaciel skutecznie unika z Tobą kontaktu, to nie wróży to nic dobrego.

 

Windykacja należności jest dość skomplikowanym procesem i wymaga udania się do specjalisty z tej dziedziny, a także jego bezpośredniej pomocy podczas postępowania sądowego. Mimo wszystko warto udać się po pomoc prawną i zasięgnąć opinii adwokata, aby wyegzekwować od pożyczkobiorcy spłatę długu. Jeśli obawiasz się, że czeka Cię długa batalia w sądach, co kosztuje wiele czasu i nerwów, to ucieszy Cię fakt, że istnieje inna droga, czyli polubowna windykacja sądowa należności i długów. Jest to dobre rozwiązanie, jeśli dłużnik wykaże chęć spłaty wierzytelności w określonym terminie. Niekiedy nawet wezwania z sądu i groźba zajęcia majątku nie działają mobilizująco na osoby, które zalegają ze spłatą udzielonej im pożyczki. Mimo wszystko warto spróbować takiej drogi, bo może okazać się, że przyjaciel nagle weźmie się w garść i poczuje do odpowiedzialności.

Możesz również polubić…