Wirtualne biuro – dla kogo i na jakich zasadach?
Wirtualne biuro to bezcenne rozwiązanie dla niejednej osoby zakładającej własną działalność lub rejestrującej spółkę z o.o. Jak działa to rozwiązanie i jak upewnić się co do jego bezpieczeństwa? Sprawdź!
Wirtualne biuro – dla kogo?
Bezpieczne wirtualne biuro
Wirtualne biuro – dla kogo?
Wirtualne biuro to rozwiązanie, które świetnie sprawdza się, jeśli prowadzisz działalność gospodarczą, ale nie musisz codziennie być w biurze, a potrzebujesz siedziby i miejsca, do którego mogłaby spływać oficjalna korespondencja. To również sposób na rejestrację spółki z. o. o., kiedy nie macie potrzeby budowania, kupowania, wynajmowania biura, a firma adres przecież musi mieć. Zakładania spółek z o.o. dla wielu osób jest trudne ze względu na wymóg posiadania oficjalnego adresu. Często dla osób, które rozpoczynają dopiero swoją działalność wynajem biura na tradycyjnych warunkach jest poważnym kosztem w miesięcznym budżecie. W obecnej rzeczywistości, kiedy większa część z nas pracuje w domach wydaje się niejednokrotnie kosztem mało uzasadnionym. W takich przypadkach biurowirtualnewarszawa.pl sprawdza się idealnie. Tym bardziej, że w ramach bardzo atrakcyjnej oferty cenowej możesz również zamówić odbiór korespondencji oraz z powiadomieniem o jej nadejściu lub przesłaniem jej np. w formie elektronicznej. Koszty takiego biura są naprawdę niewielkie, a rozwiązanie to pozwala uniknąć wielu różnych problemów.
Bezpieczne wirtualne biuro
Swego czasu toczyła się w internecie dyskusja na temat legalności wirtualnych biur – biurowirtualnewarszawa.pl/czy-wirtualne-biuro-jest-legalne.html. Odpowiedzi prawników są tutaj jednoznaczne – biura wirtualne to absolutnie legalne rozwiązania dla rejestracji spółki z o.o. czy innych form działalności gospodarczej. Trzeba jednak pamiętać, że niestety istnieją na rynku oszuści, którzy próbują to rozwiązanie wykorzystać w nie do końca uczciwy sposób. Dlatego też, wybierając wirtualne biuro dla swojej firmy powinieneś upewnić się, że:
- firma taka jak biurowirtualnewarszawa.pl/wirtualne-biuro-warszawa.html,
- osoba (firma) oferująca wirtualne biuro jest uprawniona do podnajmu tego konkretnego lokalu innym podmiotom (musisz mieć bowiem formalne prawo do lokalu, którego udzielić ci musi jego właściciel)
- jeśli prowadzący wirtualne biura sam jest najemcą danej powierzchni w jego umowie jest zapis zezwalający na taki rodzaj działalności – najbezpieczniejsza jest jednak sytuacja, gdy prowadzący wirtualne biuro jest jednocześnie właścicielem powierzchni;
- wirtualne biuro przestrzega przepisów o ochronie danych osobowych;
- w wirtualnym biurze wdrożono procedury wewnętrznej procedury przeciwdziałania praniu pieniędzy.
Najnowsze komentarze