Marzysz o jakimś wiernym towarzyszu? Pragniesz mieć domowe zwierzątko?

Jeśli jesteś posiadaczem małego mieszkania i nie możesz sobie pozwolić na zakup psa lub kota, a rybki wydają się dla Ciebie mało kontaktowe, być może najlepszym rozwiązaniem takiej sytuacji okaże się zakup papugi? Przeszukaj ogłoszenia w kategorii sprzedam, oddam papugę. Być może natrafisz tam na swojego przyszłego przyjaciela.
Istnieje wiele rodzajów papug, zaczynając od najbardziej powszechnych, jak faliste czy nierozłączki, a kończąc na dużych papugach, arach czy żako. Papugi są bardzo inteligentne i towarzyskie. Przy odpowiedniej pracy mogą okazać większą wierność niż nawet psy.

 
Niektóre gatunki są zdolne do nauczenia się kilku prostych słów, a nawet zdań.
Najmniej kosztowne jeśli chodzi o zakup i wychowanie są papużki faliste. Są one jednak dość głośne- potrafią zarówno wrzeszczeć, ale też pięknie śpiewać. Minusem jest także to, że ogromnie śmiecą. Są także ciekawskie i łatwo przywiązują się do człowieka.
Nierozłączki to papugi bardzo żywe, które nie są w stanie usiedzieć zbyt długo w jednym miejscu. Są bardzo ciekawe świata i mocno rozrabiają. Jednak czynią to w sposób przeważnie uroczy i wywołujący uśmiech. Bardzo lubią kąpać się w różnych mokrych rzeczach, nie tylko wodzie- czasami na cel biorą sobie herbatę czy zupę. Trzeba chować przed nimi gorące płyny.
Żako to już drogie papugi. Jednak to właśnie one są najbardziej gadatliwymi ptakami i cechują się dużą inteligencją. Przez to wymagają dużego zaangażowania i intensywnego kontaktu z człowiekiem.
Oczywiście istnieje mnóstwo innych rodzajów papug. Przedstawione zostały jednak te najbardziej znane i popularn

Możesz również polubić…